Kies op maat

Inloggen Menu

Urban Mobility

​​De manier waarop we ons in steden verplaatsen, verandert over de hele wereld. Er is steeds meer verkeer en auto's staan vaak vast in files. Tegelijkertijd worden nieuwe, milieuvriendelijke manieren van reizen steeds populairder. Denk aan elektrische fietsen, steps, deelfietsen, vrachtfietsen en nog veel meer. Deze veranderingen passen bij het idee van de '15 Minute City', waarin alles wat je nodig hebt binnen 15 minuten te bereiken is, te voet of met een fiets. 


​Door de veranderingen in de manier waarop we ons verplaatsen, ontstaan er nieuwe mogelijkheden voor vervoer, vooral in steden. De minor Future Mobility is een plek waar nieuwe ideeën voor vervoer ontstaan. Studenten werken samen met docenten, onderzoekers en mensen uit het werkveld aan oplossingen voor mobiliteitsproblemen. 


​In deze minor word je uitgedaagd om samen met experts nieuwe ideeën te bedenken. Je combineert bestaande kennis met nieuwe inzichten om slimme oplossingen te bedenken voor mensen in de stad. Je kunt ook zelf problemen aandragen en uitwerken tot oplossingen. Misschien werk je zelfs aan projecten die spelen in de stad. Opdrachtgevers kunnen bedrijven zijn die vervoermiddelen aanbieden, gemeenten, bewonersgroepen of andere partners in en rond Rotterdam. 


​Je leert nieuwe dingen en past die kennis toe in je ontwerpen. Je bekijkt of je ontwerpen voldoen aan de regels voor voertuigen en je deelt je kennis met andere studenten en docenten. Aan het eind van de minor presenteer je je ontwerp van een prototype aan een jury en op een ludieke manier. 

Leerdoelen

Je ontwerpt en bouwt een voertuig voor de toekomstige 15 Minute City. Gaandeweg leer je omgaan met de ontwerpdilemma’s die je tegenkomt en vorm je een eigen visie op de mobiliteit van de toekomst. 

Ingangseisen

De minor is toegankelijk voor alle techniekstudenten (de opleidingen IPO, TI, WTB, TBK, MTG, ELE, MT, Informatica) die graag willen werken aan onze Future Mobility. Studenten vanuit een niet-technische opleiding zijn ook van harte welkom. Als je affiniteit hebt met techniek, duurzaamheid en mobiliteit dan zit je hier op je plek.

Literatuur

Literatuur

Afhankelijk van het probleem wordt literatuur, faciliteiten en software aangeboden.

Rooster

n.v.t.

Toetsing

Je wordt beoordeeld aan de hand van de volgende vijf leeruitkomsten:
 

  1. ONTWERP - Samen met je team onderzoek je, bedenk je, en bouw je een toekomstige oplossing voor mobiliteit. Dit doe je stap voor stap, waarbij je steeds kijkt naar wat werkt en wat niet, en steeds verbetert wat nodig is.  
  2. MENS - Je kijkt naar wat mensen willen en nodig hebben als ze zich verplaatsen. Je denkt na over hoe mensen eruit zien en hoe ze denken, en je past je ontwerp daarop aan. Dit helpt je om een mobiliteitsoplossing te maken die goed past bij mensen.
  3. ENERGIE - Je denkt na over hoe je energie kunt gebruiken voor je mobiliteitsoplossing. Je berekent hoeveel energie nodig is en je kiest de beste manier om die energie op te slaan.
  4. CONSTRUCTIE - Je gebruikt wat je weet over materialen, hoe dingen gemaakt worden, en hoeveel ze kosten. Hiermee maak je onderdelen voor je mobiliteitsoplossing, zoals het frame, de ophanging, de carrosserie en de aandrijving.
  5. VISIE - Je kijkt naar een specifiek onderdeel van mobiliteit in de stad en je denkt er diep over na. Daarna presenteer je jouw ideeën en standpunten hierover, en je kijkt ook naar hoe jouw oplossing past binnen het idee van de 15 Minute City. 

Aanvullende informatie

Online voorlichtingen

Maandag 31 maart  16.00 - 16.45 uur

Dinsdag 1 april 16.00 - 16.45 uur

Woensdag 2 april 16.00 - 16.45 uur

Aanmelden?

Ben je een student van een andere onderwijsinstelling en wil je een minor volgen bij Hogeschool Rotterdam dan meld je je in 2 stappen als volgt aan:

1)       Meld jezelf voor de minor van je keuze aan via de blauwe knop Aanmelden. Je vindt deze knop rechtsboven op de pagina van de minor.

Download de leerovereenkomst en vul deze in.

Lever deze leerovereenkomst aan bij de examencommissie van je opleiding.

Wanneer de examencommissie goedkeuring heeft gegeven, meld je dan uiterlijk 23-05-2025 aan voor de minor in stap 2.

2)     Meldt je na de goedkeuring aan in OSIRIS Aanmelding van Hogeschool Rotterdam via onderstaande link (maak eerst een account aan).

https://osiris.hr.nl/osiris_aanmeld_hrprd/WelkomPagina.do?proces=KOM2509&opleiding=MINOR-EAS-VT+00

Onderdeel van het aanmelden is het uploaden van de volgende documenten:

-         De leerovereenkomst ondertekend door jou en door jouw instelling;

-         Een scan of foto van je Paspoort of ID bewijs;

Je ontvangt van Hogeschool Rotterdam bericht of je aanvraag positief is beoordeeld of niet.

In OSIRIS Aanmelding moet je ook het Bewijs Betaald Collegejaar (BBC) uploaden voor het collegejaar waarin je de minor wil volgen. Het BBC vraag je op bij jouw instelling nadat je hebt getekend of een machtiging hebt afgegeven voor de betaling van het collegegeld voor het collegejaar waarin je de minor wil volgen.

Je ontvangt van Hogeschool Rotterdam bericht wanneer je aanmelding is goedgekeurd.